Долина Напа — вина і виноробство каліфорнійської долини — все про алкоголь

Напа — одного цього слова досить, щоб викликати образ КабернесСовиньон або шардоне дійсно світового класу. Причому я не маю на увазі місто Напа, що знаходиться на півночі долини Напа, як раз там, де долина напи поєднується з Карнерос. І також не маю я на увазі Округ Напа, хоча він і покриває велику частину цікавить нас території. Тут розповідь піде про долині напи, короткою звивистій смужці землі, яка по праву вважається однією з найцінніших у світі для вирощування винограду. Долина напи простягається від північної частини затоки Сан Франциско аж до підніжжя увінчаних снігом вершин гори Св. Олени. У деяких місцях долина завширшки менш милі, проте саме вона є тією землею, що вивела на перший план каліфорнійську винну промисловість, а зараз, немов магніт, притягує гроші, амбіції і уми з усіх частин світу. Долина напи і донині встановлює стандарти, з якими повинна вважатися не тільки вся Каліфорнія, а й весь світ.

Древнеіндейское назву напи було «Долина Достатку». І дійсно, досить проїхати пару годин на північ від Сан-Франциско, щоб потрапити в долину і побачити у всій красі це достаток. На вході долина близько 5 км в ширину, і вона вся встелена виноградним килимом.

Долина напи завжди була очевидним місцем для початку кар'єри будь-якого новачка в виноробстві, оскільки клімат долини довгий час вважався ідеальним для виноградарства, — будучи в стороні від небезпеки заморозків, тут випадало нормальне число опадів, була багата грунт і дуже довгий, що вселяє довіру період дозрівання, що складається з теплих, але не задушливих днів. Подібні умови добре підходять для доброго регулярного врожаю, який і дозволяє виноробам відточувати свою майстерність, створюючи свої власні стилі вина.

Вина, які привели напу до зірок, стали з'являтися тут в 1970-х. Вони вражали своїм дивовижним букетом. І червоні, і білі вина мали характерні риси, приголомшливі, хоча і не завжди освіжаючі. Не можна було їх не помітити. Однак вони ж викликали в пам'яті відому європейську приказку про те, що для отримання кращого вина, потрібно змусити виноград страждати. Виноград повинен боротися за дозрівання. Лозу потрібно змушувати все глибше розпускати своє коріння в не дуже поживний грунт, щоб дізнатися, які умови вона може витримати. А на дні долини напи такої боротьби зовсім немає.

Долина напи — це яскраве плоске пляма серед гористої місцевості. У 1960-х і 1970-х багато винороби стали знаходити своє вино трохи більш товстим і зрілим, ніж потрібно, і кращі виноградники тоді насаджувалися в лісисто-горбистій місцевості, вище дна долини. На відрогах клімат холодніше, а грунт не настільки хороша — тому виноградні лози повинні боротися з нею. І звичайно, оскільки мова йде про північній Каліфорнії, на південному кінці долини холодніше, оскільки там тихоокеанські тумани осаджують її день за днем, знижуючи таким чином температуру. На півночі, куди туман вже не проникає, клімат, природно, гарячий. Між цими прикордонними областями Напа виробляє дивовижний ряд вин.

Як провести пастеризацію вина в домашніх умовах
Солодкий винний напій Асті, шампанське — відгуки споживачів
Хто виробляє найдорожче вино в світі?
Як відіпрати червоне вино на одязі

зміст матеріалу

 • 1 СОРТИ ВИНОГРАДУ І СТИЛІ ВІН
 • 2 КЛАСИФІКАЦІЯ
 • 3 ОРГАНІЗАЦІЯ
 • 4 ЧИТАЕМ ЕТИКЕТКУ
 • 5 Про смаки
 • 6 ХОРОШІ РОКИ
 • 7 ЯК ЇХ ПИТИ?
 • 8 ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПОКУПЦЯ
 • 9 ЗА ЩО Я ПЛАЧУ?
 • 10 ДОСТУПНІСТЬ
 • 11 КОРИСНІ ВІДОМОСТІ

СОРТИ ВИНОГРАДУ І СТИЛІ ВІН

Репутація напи базується на «шардоне» і «Каберне Совіньон», але це не означає, що крім них в долині нічого більше не росте. «Піно-нуар» також буває чудовий, особливо внизу в південній частині долини, де прохолодний клімат надає червоному вину яскравий фруктовий смак і значне витонченість. «Совіньон-блан» може бути як товстим з відтінком дуба, так і (хоча і рідше) різким зі смаком агрусу. Його часто називають Fume Blanc. У долині напи зростає також і «рислінг», частіше званий Johannisberg Riesling, але він більш успішний, коли використовується в приготуванні солодкого вина з відтінком «благородної цвілі». З іншого боку, теплі місця долини можуть бути надмірно теплі для «рислінг», а прохолодні області частіше вважають за краще виділяти під більш престижний і вигідний «шардоне». Там, де повітря має найбільшу температуру, зростає хороший «Зинфандель» і «Пті-сира» — вони дають вино з коротким жевкім фруктовим смаком.

Читайте також: Анжу — виноробний регіон Франції: Вина Анжу

А ось «каберне» та «шардоне» росте скрізь. Характер виходять з них вин дуже різниться, частково через примхи виноробів, частково через особливості місцевості. (Грунт в Напе в різних місцях дуже різна, але все ж і тут клімат є вирішальним фактором в стилі вина.) Багато вина слід пити молодими, у них рясний фруктовий смак; інші можуть спочатку бути важкими і з надлишком таніну, але через чотири-п'ять років вони мягчяют знаходячи приємний кедровий аромат. Вино такого стилю найкраще виробляється в Rutherford, Oakville і горбистих AVA, як Mount Veeder.

Шардоне зараз менш товсте і масляниста в порівнянні з тим, яким воно було пару років назад, і хоча багато вина цього сорту як і раніше мають такий собі салат запахів, в якому присутні інжир, диня, персик і лічі, кожен з яких бореться за верховенство, і які об'єднуються в ціле за допомогою маслянистого дубового тони, однак кращі з Napa Chardonnay більш сухі, жорсткі, з невеликим ароматом диму, смаком підсмаженого хліба від частково обвуглених діжок, в якому вони витримуються і бродять.

Отже, давайте пройдемося по основним AVA областям. Napa Valley — теж AVA, але якщо рухатися на північ від долини, то нам зустрінуться дві важливі AVA — Rutherford і Oakville. Ви, напевно, чули про Rutherford Bench? Ось, власне, звідси вона і родом. Вона непомітна — можна проїхати по головній дорозі через всю долину, і ніщо не здасться, що змінилися, — але Rutherford Bench злегка піднята щодо долини, на східному краю якої вона перебуває. Вже понад 100 років на цій землі росте «каберне-совіньон», і, як і слід було очікувати, точне обмеження цієї первинної області на «каберне» постійно є предметом дискусій. Вона, без сумніву, триває в Oakville, виділену в AVA. Тут був план, за яким слід було визначити межі всіх головних міст напи, як це зроблено з комунами в Медок. Нова AVA St. Helena не претендує на Bench, але безсумнівно виробляє досить приємний сильний «каберне». Rutherford, Oakville і St.Helena — перші в цьому ряду нових AVA. За ними можуть послідувати Calistoga, Napa і Yountville.

На пагорбах уздовж східного краю долини розташовані AVA Atlas Peak, Howell Mountain, Chiles Valley і Pope Valley. Всі вони виробляють добре витримує каберне, елегантне, але сильне. Також там ростуть «мерло» і «каберне-фран», оскільки класичні суміші цих сортів в стилі бордо набирають все більшої популярності в Каліфорнії, адже все більше виноробів бачать перевагу в наповненні худих різновидів «каберне» багатшим «мерло».

Читайте також: Як приготувати смачне вино з варення в домашніх умовах

Уздовж пагорбів на сході в долину спускається Stags Leap District. Там ростуть багаті, прекрасно збалансовані «каберне» та «мерло». В горах Mayacamas, які формують західний кордон долини, знаходяться AVA Spring Mountain, Mount Veeder і Diamond Mountain. Виноградники в цих місцях бувають посаджені на висоті понад 600 метрів. Вина з цих маловрожайних виноградників (зазвичай там вирощують «каберне-совіньон») концентровані і довго витримуються. Це одні з кращих вин в Каліфорнії.

Чим далі ви піднімаєтеся в гори, тобто чим вище зростає виноград, тим більше шансів уникнути на такій висоті холодних туманів. Якщо ви вирощуєте «піно нуар», то тумани вам тільки на руку, тому ви не будете прагнути вгору. Але якщо ваша задача в виготовленні багатого зрілого темного каберне і Зінфандель, тоді сонце — ваш друг. І хоча неймовірна фешенебельність напи привела до того, що в ній посаджені практично всі різновиди винограду, повернення філоксери (порушені філоксерою лози вмирають лише через кілька років, але вже від 80 до 90 відсотків усіх виноградних лоз в долині заражені їй) означає, що назріває глобальна пересадка. І тому винороби не просто повторюють з року в рік то, що вони робили і раніше, — вони весь час намагаються посадити кращий виноград і постійно стежать за тим, який сорт вдасться краще в даному місці. Вино з напи має хороші шанси ставати все краще і краще.

Кращі винороби: Beringer, Burgess, Cain, Cakebread, Caymus, Chateau Montelena, Clos Pegase, Clos du Val, Cuvaison, Dalla Valla, Diamond Creek, Domaine Chandon, Dunn, Flora Springs, Girard, Grace Family, Groth, Heitz Cellars, Hess Collection, Robert Keenan, Charles Kjug, La Jota, Mayacamas, Mondavi, Monticello, Mumm Napa, Newton, Niebaum-Coppola, Phelps, Raymond, St Clement, St Supery, Staler, Silver Oak, Silverado, Spotts-woede, Stag's Leap Wine Cellars, Stonegate, Stony Hill, ZD.

КЛАСИФІКАЦІЯ

В цілому, ім'я виробника і його коментарі на етикетці, що відносяться до сорту винограду, винограднику і стилю приготування вина, скажуть вам більше, ніж будь-яка назва AVA.

ОРГАНІЗАЦІЯ

У Напе правлять винороби і виноградарі малого і середнього штибу, хоча деякі винні заводи знаходяться у володінні великих багатонаціональних корпорацій. Більшість виноробів мають свої власні виноградники, але є і велика група фермерів, які сконцентровані виключно на вирощуванні якісного винограду, а не на виготовленні вина з нього.

ЧИТАЕМ ЕТИКЕТКУ

Крім системи AVA, про яку говорилося вище, етикетка (і не тільки з напи) може містити ім'я «Meritage». Цей досить широко поширений термін означає, що вино відноситься до купажу в стилі бордо з сортів «каберне-совіньон», «каберне фран» і «мерло», в таких пропорціях, в яких це завгодно виноробу. Подібні вина можуть носити імена, які стосуються виноградникам, в яких ріс виноград і де було виготовлено вино. Інші вина зазвичай позначаються назвою відповідного сорту винограду.

Про смаки

Смак у цих вин, безумовно, повний. Якби існувала можливість узагальнити ці вина, то отримане узагальнення було б охарактеризувати як масивний, ультразрелий букет з розбухлого, повного цукру винограду. Якийсь час здавалося, що винороби намагалися витягти максимум букета з винограду, щоб гарантувати максимальну кількість алкоголю, а потім вони замикали вино в свіжих, сильно пахнуть дубових бочках для подальшої витримки. Так що в кінці кінців виходило таке вино, яке можна було пробувати хіба що з виделкою і ножем в руках. Пізніше вина стали більш худими і блідими — іноді занадто худими, щоб доставляти хоч якесь задоволення.

Читайте також: Німеччина — німецькі вина і виноробство в Німеччині

Вина напи вели себе, як маятник моди в останні кілька десятиліть, але зараз вони, схоже, знайшли свою нішу і стабілізувалися на золотій середині. Так, вони великі, але вони можуть бути і злегка тонкими, притому в них є баланс.

ХОРОШІ РОКИ

Області з граничним кліматом містять найбільшу кількість різновидів врожаю. Це відноситься до півдня округу, а також до тих виноградниках, що гніздяться на пагорбах.

2000 Гарне кількість і якість. Каберне слід витримати кілька років, а шардоне краще пити молодим.

1999 Помірний за розміром і нестабільний за якістю вантажу. Є кілька вдалих червоних вин.

1998 Терплячі винороби змогли досягти оптимальної зрілості винограду.

1 997 Гігантського розміру урожай, якість якого не постійно.

1996 Хороший рік для шардоне.

1995 Ще один маленький урожай.

1994 року в цьому році найкраще вийшли червоні вина.

+1993 Непоганий вантажу.

Одна тисяча дев'ятсот дев'яносто дві Якість різне, вина найвищого ґатунку вдалися.

Тисячу дев'ятсот дев'яносто один Від хорошого до дуже хорошого.

1990 Багато багатого концентрованого вина.

ЯК ЇХ ПИТИ?

Білі вина чудово підходять до свіжо-підсмаженої риби та птиці, але також вони добре поєднуються з пряними і вершковими запахами більш екзотичних страв. Багато червоні вина з напи будуть придушувати вишукану кухню. Тому для гарного поєднання я б вибрав «червоне» м'ясо — смажене, приготоване на грилі або тушковане, — можна додати і трохи не дуже твердих сирів. Кращі ігристі вина були б хороші як аперитив — це відноситься до тих, що виготовляються шампанського будинками, мають виноградники в Каліфорнії і виготовляють вино часом краще, ніж у себе на батьківщині. Такі вина часто також мають достатню тіло, їх можна пити протягом всього періоду прийому їжі.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПОКУПЦЯ

ЗА ЩО Я ПЛАЧУ?

Вина з напи вельми дорогі. Але є й дешевші екземпляри: у виноробів з напи таке прекрасне почуття ринку, як ні в кого іншого в світі. Якщо ви купуєте, наприклад, вино від Mondavi, будьте готові віддати за Cabernet Sauvignon Reserve як мінімум, руку або ногу. Однак за більш просте Fume Blanc з вас запитають значно менше. Пам'ятайте також, що в цій атмосфері зіставлення високу ціну і високої якості винороби постійно змагаються за кращий компроміс між ними.

ДОСТУПНІСТЬ

Гарна. Вина напи настільки відомі, що більшість торговців продаватимуть будь-які вина звідти, хоча кращі зразки, звичайно, менш доступні.

КОРИСНІ ВІДОМОСТІ

Barrel-Fermented Chardonnay 1 998 (Flora Springs) якість 9 *, ціна 9 *, цінність 8 *
Merlot, 1995 (Shafer) якість 9 *, ціна 7 *, цінність 10 *

Хороші роки: 1998, 1996 року, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990.

Зауваження про смак: В наші дні ключовим моментом напскіх вин є баланс, чи йде мова про черносмородиновое кедровому КабернесСовиньон або про масляниста шардоне. Але також будьте готові виявити безліч фруктових відтінків в винах, а також рясний аромат свіжого дуба.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Оставить комментарий