Король Гамбрінус: винахід пива, історія пивоварні Gambrinus і сорти пива — все про алкоголь

Кто такой король Гамбринус

Кожен любитель пива хоч раз в житті задавався питанням, звідки ж взявся цей напій. І напевно зустрічав в історіях міфічного персонажа, якому приписувалося створення пінної випивки. Як звали казкового фламандського короля — винахідника пива? І хто ж такий Гамбрінус? І чому він вважається автором всіма улюбленого напою?

зміст матеріалу

 • 1 Версії
  • 1.1 Німецька легенда
 • 2 Марка Gambrinus
 • 3 Сорти Gambrinus

версії

Скільки існує пиво, стільки ж і ходять по землі історії про його створення. У більшості з них присутній казковий король, винахідник пива. Існує кілька версій про те, хто ж такий цей король Гамбрінус:

 1. Мова йде про супроводжує Карла Великого, Паладіна, ім'я якого співзвучна з міфічним персонажем. Може бути, це і є той самий король, винахідник пива?
 2. Внаслідок помилки назву осілого в Німецьких краях народу Гамбріфіус трансформувалося в «Гамбрінус».
 3. Слово «Камба» — кельтське назву котла, в якому готувалося сусло.
 4. Згідно з однією з теорій, фламандський король, винахідник пива, зовсім не персонаж, а просто словосполучення. Від латинського «п'є в трактирі» — gáneae birrinus.

Німецька легенда

Крім описаних версій, існують і такі, коріння яких заховані в міфології. Так, згідно з переказами, спадкоємець одного з королів Німецьких племен, Гамбрівіус, одружився з богинею родючості Ізіди. Та в знак любові подарувала обранцеві рецепт напою, яким він негайно поділився зі своїми одноплемінниками. Так рецепт пива перетворився з подарунка в народне надбання.

Читайте також: Виробники пива budweiser (будвайзер)

Бокалы пива Згідно з німецькою легендою, в XV столітті ім'я сина короля було понівечене настільки, що в результаті стало знайомим нам «Гамбрінус».

Ще одна версія свідчить, що Gambrinus — це ім'я герцога Брабантского Яна Грімус. Крім титулу, Ян був почесним пивоваром. А скорочення імені пояснюється тим, що любителі пінного напою в хмелю просто не могли виразно вимовити «Ян Грімус», від чого ім'я та прізвище герцога перетворилися в одне слово — Гамбрінус. Через століття особистість пивовара стала щільно асоціюватися з винаходом пива, а пізніше Грімус і зовсім привласнили авторство, в результаті чого він став своєрідним королем пива.

Виробники пива budweiser (будвайзер)
Секрети приготування вершкового пива в рецептах
Лаггер — історія, сорти, світові марки табірного пива
Хугарден (hoegaarden) — пиво з яскравим смаком і незабутнім ароматом

Як би там не було, казковий Гамбрінус ні винахідником пінного напою. Історія цієї випивки починається задовго до появи легенд про фламандською короля. Перші згадки про пінний алкоголі датуються ще часами Месопотамії і Стародавнього Єгипту. А європейські пивовари просто потребували якомусь міфічну істоту, яке буде сприяти їхній справі.

Читайте також: Heineken: розвиток виробника і особливості пива «Хайнекен»

Марка Gambrinus

Чи існував насправді персонаж-пивовар, невідомо. Однак легенди, що передаються з покоління в покоління, не могли не знайти відображення в сучасному пивоварінні. Першими ім'я фламандського короля використовували чехи. У 1869 році почалося будівництво пивоварного заводу, пізніше іменованого «Перше акціонерне пивоварне суспільство в м Пльзень».

Марка пива Гамбринус Через рік, завод приступив до виробництва продукції. Першим сортом, випущеним на новому підприємстві, став «Gambrinus» — світлий пілзнер низького бродіння. Винахід Гамбринуса було вельми вдалим. Через три роки «напій королів» приніс своїм власникам нагороду Міжнародної виставки у Відні.

Найскладніший період у історії пивоваріння припав на роки Другої світової війни. У той час генеральним директором заводу був Франтішек Главачек, представник династії Hlaváček. Сімейство управляло виробництвом багато поколінь. Однак саме завдяки Франтішеку після війни виробництво було відновлено практично з руїн.

Читайте також: Пиво «Жигулівське»: від рецептів «Віденського» до ГОСТів СРСР

На сьогоднішній день управляє компанією, що виробляє Gambrinus, онук Франтішека — Ян Главачек. Етикетки пива Gambrinus прикрашені підписом нинішнього власника. Сама ж пивоварня до сьогоднішнього дня зарекомендувала себе як гідний виробник не тільки світлого, але і інших сортів пива.

Сьогодні торгова марка «Gambrinus» належить одному з найбільших виробників пінного напою в світі — корпорації «SABMiller».

сорти Gambrinus

Пивоварня, яка виробляє напій на честь короля Гамбринуса, випускає лінійку з чотирьох видів пінного:

 • Světlý. Світлий сорт, класичний представник чеського пивоваріння. Міцність напою становить 4.1%, щільність — 10,5%.
 • Сорта пива Гамбринус 11 ° Excelent. Пиво міцніше попереднього — 4,7%. Проводиться за порівняно новою технологією «потрійного охмеління». Виробництво сорти почалося в 2008 році.
 • Premium. Наступний по фортеці сорт — 5% і щільністю 13%. Світле пиво преміум класу.
 • Dry. Сорт світлого пива для тих, хто стежить за харчуванням. У «Dry» знижено рівень цукру, а фортеця залишається класичної — 4%.

Пиво Гамбрінус можна придбати в пляшках, банках і кегах. Єдиний сорт, який можна купити тільки в компактній півлітрової пляшки — «Dry».

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Оставить комментарий