Португалія — ​​португальські вина і регіони виноробства — все про алкоголь

З усіх виноробних країн Португалія не тільки вселяє найбільші надії, а й найбільше приводить в лють. Ця країна володіє багатою палітрою таких сортів винограду, яких ви не знайдете більше ніде, так як до сих пір «інтернаціональна бригада» в складі «каберне», «шардоне» і їм подібних не дуже люто здійснювала замахи на ці землі. Основна сила Португалії зосереджена саме в цих маловідомих різновидах: злегка доторкнутися до них шпорами сучасного виноробства, і вони рвонуть вперед, вражаючи індивідуальністю і стилем.

Португальські виноградники відрізняються хаотичністю. Субсидії Європейського союзу самим чудесним чином позначилися на виноробнях і на що поставляються ними винах, проте до тих пір, поки самі винороби НЕ розберуться, які лози, на їхню думку, ростуть у них в виноградниках, свого справжнього потенціалу винам реалізувати не вдасться.

Читайте також: Мозель-Саар-Рувер — німецькі вина і регіони виноробства

Близькість Атлантичного океану робить клімат західного узбережжя більш м'яким і вологим; а на сході в міру наближення до іспанської кордоні земля висихає і нагрівається. Північ є батьківщиною відомих вин, таких як Dao і Bairrada, Vinho Verde і Porto (портвейн), проте центр і південь Португалії (особливо околиці Лісабона) теж можуть похвалитися знаменитими назвами: Colares, Bucelas, Carcavelos і Setubal.

Але якщо вже існує різниця між сходом і заходом, між півднем і північчю, тобто і різниця між тими винами, які п'ють самі португальці, і тими винами, які вони люб'язно дозволяли іншим, зазвичай англійцям, пристосовувати до свого смаку. В останню категорію потрапляють портвейн, мадера і солодкуваті рожеві вина двадцятого століття, наприклад Mateus.

Читайте також: Каталонія — регіон виноробства Іспанії: Вина Каталонії

КЛАСИФІКАЦІЯ

Vinho de Mesa — основне столове вино звідки завгодно, що не має вказівки на певний район або рік збору врожаю.

Як провести пастеризацію вина в домашніх умовах
Солодкий винний напій Асті, шампанське — відгуки споживачів
Хто виробляє найдорожче вино в світі?
Як відіпрати червоне вино на одязі

Vinho Regional (VR) — нова категорія вин, аналогічна французькому класу Vin de Pays, що дає виробникам певну свободу маневру.

Indicacao de Proveniencia Regulamentada (IPR). Приблизний еквівалент французького класу VDQS, Очевидно, якщо ви португалець, ця назва здається яскравим. Альтернативне найменування — Vinho de Qualidade Produzido em Regiao Determinada / Demarcada. Є понад 30 районів IPR, і теоретично всі вони можуть бути підвищені до статусу DOC; на практиці таке може статися лише з ліченими одиницями.

Denominacio de Origem Controlada (DOC). Це вища категорія португальських вин. В даний час існує 18 районів DOC, включаючи не тільки такі очевидні області, як Dao і Bairrada, а й менш відомі райони, на зразок Tavira і Portimao. Якість не відрізняється постійністю, але хіба це єдиний випадок?

Читайте також: Південна Італія — виноробство і вина

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Оставить комментарий