Путівник по світу вин і виноробних регіонів — все про алкоголь

Путеводитель по миру вин. Все о винах

Переглядаючи свою першу книгу, я дивуюся як багато змінилося за минулі п'ятнадцять років, скільки виноробних регіонів, тоді ще зовсім незначних, грають тепер перші ролі на сцені виноробства, скільки сортів винограду, в ті часи ще невідомих, тепер дарують нам постійно зростаюче розмаїття смаків і скільки виноробів і виноробства, десятиліття назад з'явилися на світ або зовсім тоді не існували, зайняли належне їм місце в сучасному хвилюючому і захоплюючому світі вина.

Чи не змінилося лише одне моє ставлення до вина. Я люблю захоплюватися ним! Я люблю радіти йому перш ніж його спробую. Я люблю поринати в нескінченну різноманітність ароматів і смаків, я люблю, коли серце починає радісно битися, ще до того як я встигну розібратися з усіма «навіщо» і «чому» в світі вина. Мій підхід до вина завжди відрізнявся неприкритим захопленням, деяким гедонізмом, якщо хочете. Для мене вино — це веселощі, дружба, сміх і жарт, легковажність і пристрасть, кинуті в котел задоволення. Що з цього вийде? Я сам не завжди знаю результат, але що я знаю точно, так це те, що нудно не буде.

Само собою, частково цієї радості сприяють мої розширюються знання не тільки в сфері класичних старих виноробних районів, де ви, прагнучи оцінити якість, стикаєтеся з досвідом багатьох поколінь, а й у сфері нових земель. Для мене новим виноробним регіоном може стати така область, яка років десять тому була лише дівочої грунтом, непрохідним лісом або заростями чагарнику, в якій лише мрійник міг побачити багатообіцяючі схили і почати мріяти про майбутнє велич. Або навпаки — забуті, занедбані виноградники відкинуті модою, до яких той, хто продовжує збирати з них урожай і робити з нього вино, відноситься зневажливо. І так триває до тих пір, поки хто-небудь не вирішує відродити колишню славу, може бути в трохи старомодному, а може і в радикально новому, абсолютно не схожий на колишній стилі.

Колишні часи і сучасність, радикальність і консерватизм — все це я хочу охопити в цьому блозі. І я спробую викласти все з точки зору споживача. Більшість книг написано для виробників і продавців вина. Я ж намагаюся писати як споживач, тому що я люблю вино — і цього достатньо. Я все також надаю великої ваги смаку, ніж етикетці, оцінюю особистість вина, а не родовід винороба.

Проте тут ви знайдете все — і добро, і зло, і потворність. Області просто чудові і райони, які страждають перевиробництвом, — всі вони тут згадуються. Який урожай чудовий, а який провалений — я розповім і про це. Вина, яким необхідна витримка, і вина, яким і мріяти про це не можна, — про них ви зустрінете мої коментарі на кожній сторінці.

Я щиро сподіваюся, що всі мої старання допоможуть вам вирішити самостійно, що вам подобатися, а що — ні, допоможуть вам знайти в собі сміливість відстоювати ваші власні переваги і навчать розуміти, що якщо вино не подобається вам, то це ще не означає, що іншим воно не здасться чудовим. І тільки до тих пір, поки ми всі будемо надавати значення нашим інтересам щодо вина, світ нашого улюбленого напою буде ставати все краще і краще. Ще зовсім недавно винороби чи враховували смаки тих, хто його пив. Але тут з'явилося нове покоління споживачів — розбірливі, знають, енергійних і, зрозуміло, вимогливих. Вони готові платити за те, що люблять, і платити непогано, але також вони готові відмовитися від несвіжої, вивітрілої, погано зробленої і невірно оціненої продукції, яким би відомим не був регіон, який би претензійної не була марка. Саме такий тип споживачів тепер заправляє світом вина, і виноробам доводиться продавати кращі смаки за цінами нижчими, ніж будь-коли.

Такий сучасний світ вин, а цей блог послужить вам гідом в захоплюючій подорожі по ньому.

Оставить комментарий